Laser
Lazerinis ženklinimas
Lazeris – įrenginys, spinduliuojantis koherentišką šviesą. Paprastai lygiagrečiu srautu lazeris skleidžia monochromatinę (vieno bangos ilgio) šviesą. Pavadinimas „lazeris“ yra angliškos frazės „Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation“ (liet. Šviesos stiprinimas priverstiniu spinduliavimu) trumpinys.

Lazerinis ženklinimas yra optinio paviršiaus modifikavimo, kuris yra paveikiamas lazerio spinduliu, metodų visuma, kurie apima lazerinį graviravimą, spalvos pakeitimą dėl cheminio/molekulinio pakeitimo, lydymas, deginimas, obliavimas ir kt. Ši technologija nereikalauja dažų, taip pat ir kontakto su paviršiumi ant kurio yra žymima, lyginant su kitomis spausdinimo/žymėjimo technologijomis lazerinis žymėjimas nereikalauja praktiškai jokios priežiūros ar eksploatacinių medžiagų - užtenka kartą per savaitę izopropanoliu nuvalyti lęšius. Lazerinis žymėjimas gali būti įgyvendintas keletu galimų mechanizmų - medžiagos obliavimas, metalo išlydymas, nedidelis išdeginimas, pigmentų transformacija, polimerų plėtimasis nuo karščio, paviršiaus struktūrų generacija, tarkim maži burbuliukai.

Rinkoje egzistuoja specialiai lazeriniui žymėjimui pritaikų žaliavų ir priedų polimerams, kurie leidžia išgauti specialius žymėjimo efektus, tokius kaip spalvos pokyčiai. Skleidžiant lazerio spindulį galima greitai ir kokybiškai spausdinti raides, simbolius, brūkšninius ir matricinius kodus, logotipus ir kt. grafinę informaciją. Lazerinis žymėjimas turi daug pritaikymo sričių tokių kaip tiesioginis detalių žymėjimas: artikulai, atsekamumo kodai, galiojimo datos, logotipai ir kt.; žymėti galima ant butelių, metalų, spausdintinių elektronikos plokščių, kabelių ir kitų produktų. Kiekvienu konkrečiu atveju darome žymėjimo pavyzdžius.

Lazerinio žymėjimo sistema, paprastai, susideda iš trijų dalių: lazerio su optine sistema, kontrolerio ir paviršiaus. Lazeris yra kaip pieštukas - kontrolerio valdomas spindulys seka pagal apibrėžtus kontūrus taip išgaudamas spaudą. Kontroleris kontroliuoja kryptį spindulio intensyvumą, judėjimo greitį ir lazerio sklidimą. Taip pat kontroleris gali valdyti žingsninius variklius, kurie pagal spaudą judina staliuką XYZ ašimis, jeigu produktas yra didesnis negu lazerio langas, taip pat, galima markiruoti judantį konvejeriu produktą, tokiu atveju rekomenduojama turėti greičio matuoklį, kuris seka linijos greitį ir taip adaptuoja spausdinimo parametrus.

Lyginant su kitomis žymėjimo technologijomis, tokiomis kaip rašalinis (ink-jet), mechaninis ar terminio perkėlimo žymėjimas, lazeriniui žymėjimui nereikalingos visiškai jokios eksploatacinės medžiagos, pastovi aukšta žymėjimo kokybė, lengvas aptarnavimas, ilgaamžis spausdinimo rezultatas, galimybė spausdinti labai smulkius užrašus ir žinoma greitis, tiesa, kai kuriais atvejais, kai spaudas yra didelis labiau patartina naudoti rašalines sistemas, kadangi dažnu atveju lazerio spindulys yra 1, kuris turi spėti perbėgti per visą kontūrą, o rašalinių galvučių atveju turime bent 7 taškus milimetre, kurie yra fiksuoti.

Organinėms medžiagoms (plastikams, popieriui, medžiui, odai, akrilui) rekomenduojama naudoti santykinai mažos galios CO2 lazerius. Metaliniams paviršiams šie lazeriai yra mažiau tinkami dėl jų ilgų bangos ilgių (apie 10 μm) mažos absorbcijos metalo paviršiuje. Metalams rekomenduojamos 1 μm eilės bangų ilgiai, kuriuos galime gauti iš kieto kūno ar legiruoto pluošto lazerių. Tipinės lazerių galios paprasti yra tarp 10 - 100 W, didesnės galios lazeriai būtini markiravimui ant judančių produktų, kadangi laikas kurį spindulys gali veikti produkto tašką yra ribotas.





Machine vision
Vaizdo atpažinimo sistemos
Machine Vision vaizdo atpažinimo sistemos skirtos gamybos kontrolei, broko atpažinimui, rūšiavimui, teksto atpažinimui, brūkšninių kodų nuskaitymui. Sistema susideda iš kameros (ar keletos jų), kontrolerio bei programinės įrangos, kuri apdoroja gautus vaizdus bei atlieka tam tikrus veiksmus pagal apibrėžtus scenarijus. Sistemos gali būti gana paprastos ir itin sudėtingos.

Iš paprastesnių pavyzdžių galime pateikti DataLogic Impact + OCR komplektą, kurio pagalba galima tikrinti linija keliaujančius produktus, nuskaityti brūkšninį kodą, atpažinti galiojimo datas ir kt. Tuomet atitinkamai vykdomos tam tikros komandos, aktyvuojamos rėlės, stabdoma linija ar kiti apbrėžti veiksmai.

Taip pat Machine Vision sistemos geba atskirti brokuotus gaminius nuo gerų, yra apibrėžiami geri (arba blogi) vaizdai, kamera fiksuoja judančio konvejeriu produkto vaizdą, jį palygina su užduotu programoje vaizdu, esant neatitikimams aktyvuojamas apibrėžtas scenarijus ir produktas yra pašalinamas nuo linijos. Taip sutaupomas brangus laikas klaidų priežasčių paieškai, grąžinimams bei žmogiškieji ištekliai kokybės kontrolei.

Šie įrenginiai gali būti naudojami:

• Pažeistos pakuotės inspekcijai
• Teksto skaitymui nuo pakuotės, galiojimo datų, partijos numerių verifikavimui
• Butelių kamštelių/banderolių buvimo ar pozicionavimo ant taros
• Medicininių prietaisų surinkimo inspektavimui
• Švirkštų adatų tikslumo inspektavimui
• Elektronikos komponentų pozicionavimui, inspekcijai
• Ruloninių medžiagų broko kontrolė
• Robotų judėjimo kelio vedimas
• Produktų skaičiavimui
• Matavimams
• Rūšiavimui
• Ir daugeliui kitų sričių

IMPACT programinė įranga turi daugiau nei 120 inspektavimo įrankių bei 50 vartotojo sąsajos kontrolių, kas leidžia vartotojui nesunkiai sukurti unikalias inspektavimo programas ir vartotojo sąsajas, tai galima įgyvendinti be lansktumo praradimo, kas dažnu atveju tradicinėse sistemose yra neįmanoma. IMPACT programinis paketas taip pat turi SDK, taigi pagal poreikį galite integruoti šį paketą į egzistuojančias sistemas.

Visio Program Manager turi šimtus vaizdo apdorojimo ir analizės funkcijų, jų pagalba apdorojami užfiksuoti vaizdai, atliekami objektų matavimai, buvimas/nebuvimas, teksto ar brūkšninių kodų nuskaitymas.

Control Panel Manager palengvina operatoriaus panelių kūrimą bei korekcijas.

Taip pat galime pasiūlyti dimensijų nuskaitymo įrangą. Specialia įranga skenuojamas konvejeriu judantis objektas, įranga išmatuoja produkto tūrį bei visas tris dimensijas. Jeigu produktas netaisyklingos formos, tuomet aproksimuojama kaip mažiausių matmenų stačiakampis į kurį tilptų ši netaisyklingos formos detalė. Tokia įranga aktuali logistikos bendrovėms, kurios kainą skaičiuoja pagal produkto masę ir tūrį. T.p. tūrio matavimas aktualus rūšiavimo linijoms bei gamybos našumo skaičiavimui.

Visi šie įrenginiai, įskaitant ir brūkšninių kodų skaitytuvus taip pat gali būti panaudoti našumo kontrolei, produktų skaičiavimui ar broko/gero gaminio santykiui. Panaudojant specialią programinę įrangą galima realiu laiku atvaizduoti duomenis, vykdyti analizę ir kt. Taigi prie pirminės įrenginio paskirties dar gaunate ir papildomų funkcionalumų, kurių rezultatas yra naudingas Jūsų verslo sėkmei!



Datalogic sensors davikliai
Pramoniniai jutikliai
Žiūrint plačiai, jutiklis yra elementas, kurio tikslas yra nustatyti įvykius ar pokyčius aplinkoje, kurioje jis yra, tuomet atitinkamai sureaguoti bei informuoti kitas sistemas apie šį įvykį ar pokytį. Jutiklis yra tam tikro tipo keitiklis. Davikliai gali išvesti įvairių tipų signalus, tačiau dažniausiai tai yra optiniai arba elektriniai signalai. Pavyzdžiui, fotoelektrinis jutiklis yra įrenginys, naudojamas aptikti atstumą, objekto buvimą arba nebuvimą daviklio matomoje erdveje, taip pat atskirti skirtingus elementus, atsižvelgiant į jų šviesos absorbcijos ir atspindžio savybes. Fotoelektrinis jutiklis susideda iš siųstuvo ir imtuvo tarpusavyje bendraujančių moduliuotos LED ar lazerio šviesos spindulio pagalba. Fotoelektriniai jutikliai yra trijų skirtingų funkcinių tipų, priklausomai nuo aplinkos bei objektų, kuriuos jie turi aptikti:

Neatspindimas spindulys (angl. through beam), tai daviklio tipas, kuomet vienoje pusėje yra siųstuvas, kitoje imtuvas;
Šviesą atspindintis (angl. retro-reflective), siųstuvas ir imtuvas yra tame pačiame korpuse, kitoje linijos pusėje yra atšvaitas;
Artumo (proximity), siųstuvas ir imtuvas yra tame pačiame korpuse, atšvaitas nereikalingas.

Šie jutikliai yra idealūs standartinaims pramoniniams pritaikymams, pavyzdžiui, skaičiavimo, buvimo kontrolei, ar automatiniam pozicionavimui. Taip pat, galime pasiūlyti Datalogic sprendimus įvairiems pritaikymams, tokiems kaip kontrasto matavimas, atstumo ir ploto matavimams, taip pat apšvitos kiekiui ar spalvų nustatymui.

Mes galime Jums pasiūlyti platų fotoelektrinių, indukcinių atstumo, ultragarsinių, šviesos masyvų jutiklių, apsukų daviklių/greičio matuoklių, temperatūros reguliatorių.

Drąsiai klauskite, mes pasistengsime Jums pasiūlyti optimaliausią variantą!



Cutex online shop stuetzer thueringen deutschland germany 2 48b0e40382
Tekstilinių juostų kirpimo įranga
Profesionali automatinė įranga tekstilinių juostų karpymui šaltu, karštu ar ultragarsiniu būdu.
Galimos skirtingų formų kirpimo linijos, lankstymas, sukrovimas į krūveles, skirtingi juostų pločiai.